top of page

Pierwsza część książki adresowana jest przede wszystkim do osób z diagnozą rak krtani. Pokazuje to, co dzieje się w ich życiu "tu i teraz". Nie co było wczoraj, dlaczego tak się stało, co będzie jutro, jak z tym żyć?

W książce znajdziecie odpowiedzi na pytania, które zdiagnozowany pacjent chciałby zadać, ale nie wie tak naprawdę o co zapytać.

Pierwsza część to opowiadanie autorstwa Sybilli Fusiarz. Napisane jest z perspektywy osoby która usłyszała diagnozę rak krtani. Opisuje co czuje, czego się boi, jakie ma myśli. 

Druga część to wywiad z dr n. med. Jerzym Jakubiszynem. Stawiane są pytania które pomogą osobom z diagnozą rak krtani oswoić się z zaistniała sytuacją. Wyjaśniają co się tak naprawdę stało i jakie etapy czekają taką osobę.

Okladka_3.png

Druga - praktyczna część książki to opowiadanie w którym laryngektomowani rozpoczynają naukę nowej mowy. To zestaw ćwiczeń nauki mowy i zajęć terapeutycznych. Każdy z nich jest początkujący, jednak są w różnym czasie po operacji.

To, jak angażują się w ćwiczenia, jakie mają trudności w ich opanowaniu, pokazuje jak łatwo i jak trudno osiągnąć wymarzony cel - nauczyć się mówić na nowo. 

W książce znajdują się ćwiczenia oraz testy terapeutyczne wg programu opracowanego przez Licencjonowanego Trenera SAS Sybillę Fusiarz.

Okladka-str.1.png

Trzecia część case study (studium przypadków) to część z naszej serii w której opisujemy medyczne "przypadki" osób po usunięciu krtani - od pobytu w szpitalu, jak i po wyjście w okres rehabilitacji zarówno logopedycznej, ruchowej i terapeutycznej.

Znajdziecie w niej również wskazówki zdrowego żywienia.

Ta część to podstawa praktycznie dla wszystkich, którzy zamierzają pracować w "rehabilitacji" laryngektomowanych - zarówno lekarzy, foniatrów, logopedów, studentów jak i dla tych osób, które tak jak ja, podjęły się trudnej pracy na rzecz laryngektomowanych. 

Okladka-case-study_3.png

Czwarta część pt. „ostatni etap leczenia”, jest dopełnieniem pozostałych trzech i jest głównie adresowana do tych, którzy poddani zostali leczeniu uzupełniającemu, tak zwanym naświetlaniom.

Każdy rozdział czwartej części został poświęcony innemu zagadnieniu. Nad książką pracowała pięciu specjalistów, praktyków z różnych dziedzin.

I tak w książce znajdziecie rozdział napisany przez terapeutę, lekarza, logopedę, pielęgniarkę i dietetyka.

Każdy z nich przedstawia swoje doświadczenia i porady, w jaki sposób przygotować się do  bardzo ciężkiego okresu w trakcie którego organizm poddany zostaje dużemu wysiłkowi.

Okładka IV.png
bottom of page